Lambda - kolejna mutacja koronawirusa
110.jpg

Wariant Lambda koronawirusa po raz pierwszy opisano w Peru, w związku z czym początkowo określano go mianem wariantu peruwiańskiego. W połowie czerwca Światowa Organizacja Zdrowia uznała wariant Lambda za tzw. wariant zainteresowania. Obok Lambdy na tej liście znajduje się sześć innych: m.in. Epsilon (wcześniej określany jako kalifornijski), Iota (nowojorski) czy Theta (filipiński). Wszystkie te warianty charakteryzują się łatwością przenoszenia patogenu, a zachorowania przez nie wywołane mają ciężki przebieg.

czytaj całość »
Pandemia Covid-19: kiedy przyjdzie do Polski IV fala koronawirusa?
108.jpg

Prognozy analityków, specjalistów i modele matematyczne nie pozostawiają złudzeń - musimy przygotowywać się na nadejście czwartek fali pandemii Covid-19. Choć większość Polaków licznie korzysta z większego otwarcia granic i zniesienia obostrzeń, wszystko wskazuje na to, że już w drugiej połowie sierpnia ograniczenia znów zaczną być przywracane. Niestety znów czeka nas częstsze sięganie po testy antygenowe wykrywające w organizmie obecność koronawirusa.

czytaj całość »
Ile kosztuje szybki test antygenowy wykrywający koronawirusa?
94.jpg

Szczepienia przeciw COVID-19 nabrały tempa i minister zdrowia szacuje, że do połowy lata wszyscy chętni otrzymają obie dawki szczepienia. Do tego czasu niezaszczepieni muszą się liczyć z ryzykiem zakażenia – wszak dopiero dwie dawki preparatu dają zabezpieczenie przed chorobą Covid-19. A co za tym idzie: każdy niezaszczepiony musi obserwować, czy nie występują u niego objawy covid-19. Wirus nie zniknie przecież z dnia na dzień, choć bardzo byśmy sobie tego życzyli.

czytaj całość »
Covid -19 pod kontrolą. Test na koronawirusa - specjalna oferta dla firm
90.jpg

Choć nie ma jeszcze ustawowego obowiązku przeprowadzania w przedsiębiorstwach testów na koronawirusa, warto w przypadku prowadzenia firmy rozważyć regularne testowanie pracowników pod kątem Covid-19. Wirus Sars-cov-2 wciąż dynamicznie się rozprzestrzenia, a testowanie jest jednym sposobów ograniczania tego procesu.

czytaj całość »
Testy RT-PCR na koronawirusa. Czym się charakteryzują i jak się do nich przygotować?
76.jpg

PCR to badanie oparte na biologii molekularnej. Skrót PCR jest rozwinięciem określenia polymeraze chain reaction, czyli reakcji łańcuchowej polimerazy. Wykonanie testu uzyskuję się po pobraniu próbki materiału do badania z nosa lub nosogardzieli, która następnie poddana jest szczegółowej analizie. Jej efektem ma być potwierdzenie obecności wirusa lub jego brak w organizmie.

czytaj całość »
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium