Covid-19: Gdzie kupić test na koronawirusa
Covid-19: Gdzie kupić test na koronawirusa

Sezon wakacyjny w pełni i choć część ludzi zapomniało już o pandemii covid-19, nie oznacza to, że problem całkiem zniknął. Ministerstwo Zdrowia co tydzień informuje o kolejnych zakażeniach koronawirusem. Liczne wyjazdu i brak lub znacznie ograniczone restrykcje zwiększają ryzyko powrotu z urlopu z nieproszonym gościem. Warto to sprawdzić przed ponowną wizytą w biurze czy szkole.

czytaj całość »
Testowanie pracowników sposobem na uniknięcie przestojów w polskich firmach
Testowanie pracowników sposobem na uniknięcie przestojów w polskich firmach

Dwie trzecie Polaków uważa, że pracodawca powinien udostępnić im bezpłatne testy na żądanie. Połowa badanych oczekuje, że cała załoga będzie regularnie testowana przez pracodawcę – wynika z badania przeprowadzonego przez Siemens Healthineers. Rzeczywistość nijak nie przystaje do tych oczekiwań. 

czytaj całość »
Lambda - kolejna mutacja koronawirusa
110.jpg

Wariant Lambda koronawirusa po raz pierwszy opisano w Peru, w związku z czym początkowo określano go mianem wariantu peruwiańskiego. W połowie czerwca Światowa Organizacja Zdrowia uznała wariant Lambda za tzw. wariant zainteresowania. Obok Lambdy na tej liście znajduje się sześć innych: m.in. Epsilon (wcześniej określany jako kalifornijski), Iota (nowojorski) czy Theta (filipiński). Wszystkie te warianty charakteryzują się łatwością przenoszenia patogenu, a zachorowania przez nie wywołane mają ciężki przebieg.

czytaj całość »
Pandemia Covid-19: kiedy przyjdzie do Polski IV fala koronawirusa?
108.jpg

Prognozy analityków, specjalistów i modele matematyczne nie pozostawiają złudzeń - musimy przygotowywać się na nadejście czwartek fali pandemii Covid-19. Choć większość Polaków licznie korzysta z większego otwarcia granic i zniesienia obostrzeń, wszystko wskazuje na to, że już w drugiej połowie sierpnia ograniczenia znów zaczną być przywracane. Niestety znów czeka nas częstsze sięganie po testy antygenowe wykrywające w organizmie obecność koronawirusa.

czytaj całość »
Ile kosztuje szybki test antygenowy wykrywający koronawirusa?
94.jpg

Szczepienia przeciw COVID-19 nabrały tempa i minister zdrowia szacuje, że do połowy lata wszyscy chętni otrzymają obie dawki szczepienia. Do tego czasu niezaszczepieni muszą się liczyć z ryzykiem zakażenia – wszak dopiero dwie dawki preparatu dają zabezpieczenie przed chorobą Covid-19. A co za tym idzie: każdy niezaszczepiony musi obserwować, czy nie występują u niego objawy covid-19. Wirus nie zniknie przecież z dnia na dzień, choć bardzo byśmy sobie tego życzyli.

czytaj całość »
Covid -19 pod kontrolą. Test na koronawirusa - specjalna oferta dla firm
90.jpg

Choć nie ma jeszcze ustawowego obowiązku przeprowadzania w przedsiębiorstwach testów na koronawirusa, warto w przypadku prowadzenia firmy rozważyć regularne testowanie pracowników pod kątem Covid-19. Wirus Sars-cov-2 wciąż dynamicznie się rozprzestrzenia, a testowanie jest jednym sposobów ograniczania tego procesu.

czytaj całość »
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium