Warszawa - test na koronawirusa. Gdzie zrobić?
62.jpg

Podejrzewasz u siebie zarażenie Covid-19 i potrzebujesz szybko zrobić test na koronawirusa w Warszwawie? Jest kilka sposobów, aby szybko to sprawdzić. Podpowiadamy kilka z nich.

Walka z koronawirus Sars-Cov-2 wchodzi w kolejną fazę. U progu zbliżającej się trzeciej fali zachorowań, doczekaliśmy się po niespełna roku szczepionki. Jeśli jednak chodzi o sytuację w Polsce, upłynie jeszcze wiele miesięcy, zanim zaszczepiona zostanie większa część społeczeństwa. Do tego czasu musimy sobie radzić z pandemią we własnym zakresie: stosując się do obowiązujących obostrzeń oraz w miarę możliwości przeprowadzając testy. Diagnostyka w walce z pandemią jest zresztą niezwykle istotna, przy czym niekoniecznie należy od razu kierować się do laboratorium czy odwiedzać centrum medyczne - jest genetycy RT-PCR to dopiero kolejny etap badania na koronawirusa.

Gdzie po test na koronawirus w stolicy?

Jeśli obserwujemy u siebie budzące wątpliwości objawy, które mogłyby sugerować zakażenie, nie zawsze musi to oznaczać, że nasz organizm dopadł wirus. Nie oznacza to również, że od razu musimy udawać się na wymaz diagnostyczny. Pamiętajmy, że niektóre objawy zarażenia koronawirusem są łudząco podobne do zwykłego przeziębienia. Jeśli mamy więc wątpliwości, najlepiej w pierwszej kolejności zamówić test w internecie i przeprowadzić badanie w domu. Pozwoli to wykryć albo przeciwciało albo ewentualnie sprawdzić, czy w naszym organizmie toczy się jakaś infekcja.

Generalnie w internecie możemy zamówić dwa podstawowe rodzaje testów. Przy czym warto podkreślić - żaden z nich to nie jest test genetyczny. Je oferuje jedynie dedykowana placówka lub mobilny punkt pobrań, do którego powinien udać się pacjent, który albo uzyskał wynik pozytywny testu w domu lub obserwuje u siebie objawy jednoznacznie wskazujące na obecność koronawirusa sars-sov-2.

Pierwszy test, który można błyskawicznie zamówić w internecie to test na obecność przeciwciał. Badanie zajmuje chwilę, wynik otrzymuje się po kilkunastu minutach. Z podobny procesem mamy do czynienia w przypadku drugiego rodzaju testów, które można zamówić online. Są to testy antygenowe, które badają już aktualnie toczącą się w organizmie infekcję.

Znajdź najbliższy punkt pobrań

W stolicy funkcjonuje obecnie przeszło trzydzieści punktów, w których można przebadać się pod kątem zarażenia koronawirlsem. Znajdują się one m.in. w następujących lokalizacjach:

  • Warszawa Bemowo-Włochy
  • SPZOZ Warszawa- Białołęka
  • SPZZLO Warszawa-Żoliborz
  • Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego - Państwowy Zakład Higieny
  • Narodowy Instytut Geriatrii, Reumatologii i Rehabilitacji im. prof. dr hab. med. Eleonory Reicher
  • SZPZLO Warszawa - Praga-Południe

Lista wszystkich punktów dostępnych nie tylko na terenie Warszawa ale i w całym województwie mazowieckim dostępna jest pod tym linkiem.

Covid-19 pod kontrolą już latem?

Czy tegoroczne wakacje będą przebiegały już w miarę normalnie? Takie są ostrożne prognozy ekspertów, co nie oznacza, że już do tego czasu pozbędziemy się w ogóle problemu koronawirusa. Wszystko zależy od dwóch czynników; tego, jak odpowiedzialne będzie społeczeństwo - czy będzie stosowało się do zasad i ograniczało możliwość rozprzestrzeniania się Covid-19, ale także od planu szczepień - jego konsekwentnej realizacji oraz odsetka społeczeństwa, który do tego programu przystąpi.do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium