Wrocław - gdzie zrobić test na koronawirusa?
54.jpg

Możliwość przeprowadzenia testów na koronawirusa jest we Wrocławiu bardzo wiele. Punkt pobrań funkcjonuje zresztą niemal w każdym większym mieście. Ale to nie jedyne wyjście na skuteczne przebadanie się pod kątem covid-19.

Jeśli mamy poważne wątpliwości o swój stan zdrowia i podgrzewamy zakażenie koronawirlsem, powinniśmy przeprowadzić genetyczny test na koronawirus. Jego wynik będzie dla nas niemal 100 procentowym dowodem, czy jesteśmy zarażeni, czy nie. We Wrocławiu funkcjonuje kilka miejsc, w których będzie można pobrać od nas materiał i przebadań go pod kątem covid-19.

Jednak najszybszym i zdecydowanie najtańszym sposobem przebadania się pod kątem koronawirusa jest zamówienie testów przez internet. Jest to doskonała opcja dla wszystkich, którzy chcą zabezpieczyć siebie, rodzinę np. przez zbliżającymi się świętami, a także menedżerów firm, których specyfika zakłada pracę wielu osób np. na halach produkcyjnych czy w większych pomieszczeniach.

Test na koronawirus przez internet

Szybko dostępne w sieci są dwa rodzaje testów; które pomagają wykryć obecność przeciwciał koronawirusa Sars-cov-2 oraz antygenowe, które stwierdzają aktywne zakażenie. W oby przypadkach wynik jest sygnałem do podejmowania kolejnych kroków i decyzji. Choć żaden z testów nie ma 100 procentowej skuteczności (choć przekracza w obu przypadkach 90%), warto przeprowadzać je nawet regularnie, co pozwoli zachować odpowiedni poziom bezpieczeństwa oraz ograniczyć ewentualne rozprzestrzenianie się choroby.

Wrocław. Gdzie są punkty pobrań?

Pierwszym wyjściem jest skorzystanie z tzw. mobilnych punktów pobrań. Obecnie funkcjonuje takich we Wrocławiu dziewięć, a zawsze aktualna lista dokładnych miejsc dostępna jest na rządowej stronie: www.pacjent.gov.pl. Oprócz punktów mobilnych osoby chcące chcące skorzystać z diagnostyki pod kątem wirusa mogą udać się do punktów znajdujących się przy albo w samych szpitalach, do laboratorium znajdującego się najbliżej miejsca zamieszkania lub prywatnych klinik, które w swojej ofercie mają test na koronawirusa.

Podsumowując test na koronzriwusa we Wrocławiu można przeprowadzić szybko, wynik otrzymując zwykle dzień później (jeśli jest to test genetyczny). Jeśli korzystamy z testów na przeciwciała lub antygenowych, wynik otrzymujemy maksymalnie po 20 minutach.do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium