Zabierz szybki test antygenowy ze sobą na wakacje
102.jpg

Po wielu miesiącach zamknięcia, nareszcie doczekaliśmy się istotnego poluzowania obostrzeń. Przede wszystkim jednak znacznie osłabła pandemia koronawirusa, który faktycznie przeszedł do defensywy i pozostaje wierzyć, że pozostanie już na dłużej w narożniku. Pamiętajmy jednak, że dopóki nie osiągniemy tzw. odporności zbiorowej, zakażenie koronawirusem wciąż jest możliwe, ponieważ wirus cały czas krąży. I to nie tylko po Polsce, ale i po wielu innych krajach, do których Polacy planują udać się na Wakacje.

Covid-19 nie dominuje już w medialnych nagłówkach, punkt pobrań nie jest już jednym z najbardziej popularnych miejsc odwiedzanych przez Polaków. Wirus Sars-cov-2, choć wciąż w przestrzeni publicznej mocno obecny, nie jest już tak dużym zmartwieniem, jakim był dla większości z nas jeszcze kilka tygodni temu. Z drugiej jednak strony należy podkreślić, że nikt oficjalnie pandemii jeszcze nie odwołał. A jeśli spojrzymy na dane dotyczące pozytywnych wyników testów na koronarwirusa, o zamknięciu tego rozdziału jeszcze długo nie będzie mogło być mowy.

Test antygenowy pierwszej potrzeby

Niezależnie od tego, czy i kiedy w życie wejdą tzw. paszporty covidowe, po zainteresowaniu Polaków wakacyjnym wyjazdami widać, jak bardzo odczuliśmy jako społeczeństwo skutki przeszło rocznego zamknięcia. Szczególnie jeśli chodzi o brak możliwość swobodnego poruszania się po świecie.

Początek tegorocznego lata nareszcie przynosi częściową ulgę, choć do pełnej swobody w kontekście podróżowania jeszcze bardzo daleko. Na pewno w wielu przypadkach nie unikniemy konieczności wykonania testu ( i raczej będzie to test PCR, do którego będzie potrzebne z kolei pobranie wymazu, a nie szybki test antygenowy), wiele krajów będzie z pewnością wciąż ograniczać napływ turystów.

Rodzi się więc pytanie, czy warto zabrać ze sobą test, który pozwoli wykryć obecność koronawirusa w organizmie? Czy przed wyjazdem lepsza będzie wizyta w laboratorium, aby uzyskać ujemny wynik testu? To w dużej mierze zależy oczywiście od tego, czy jesteśmy zaszczepieni i czy mamy już przeciwciała. Jeśli jednak nie, warto zaplanować wykonanie testu antygenowego pod kątem zakażenia wirusem sars-cov-2, który dziś łatwo i szybko zamówić można w internecie.

Po erze Sars-cov-2 era Sars-cov-3?

Pandemia koronawirusa sars-cov-2 pojawiła się mimo wszystko dość niespodziewanie, choć sam rodzaj wirusa nie był czymś wcześniej niespotykanym. Mimo dramatycznych liczb ofiar i dynamiki nowych zakażeń na przestrzeni ostatnich miesięcy, można powiedzieć, że świat dość szybko poradził sobie zarówno z problemem diagnostyki w kierunki badania zakażeń (testy na antygeny, testy rt-pcr) oraz przede wszystkim ze szczepionkami.

Pandemia koronawirusa Sars-cov-2, choć znacząco wyhamowała, jeszcze się nie skończyła. I na całe szczęście na razie nie widać na horyzoncie zagrożenia, że w niedługim czasie miałaby pojawić się następna. Ale wykluczyć jej ponad wszelką wątpliwość nie można.

Gdzie szukać aktualności dotyczących pandemii koronawirusa?

Koronawirus to wciąż jedno z najczęściej wyszukiwanych słów w internetowej wyszukiwarce. Ludzie poszukują informacji dotyczących zakażenia covid-19, czasu oczekiwania na wynik badania, tego, jak można się zarazić koronawirusem sars-cov-2 oraz wielu innych związanych obecnie przede wszystkim ze zbliżającym się okresem wakacjnym. Bardzo często jednak problem rodzi się w momencie weryfikacji danych.

W tym przypadku należy sięgać do źródeł rządowych (zakazy, obostrzenia, dane związane z komunikatami resortu zdrowia), sprawdzonych portali branżowych piszących i znających się na medycynie czy organizacji specjalizujących się w badaniu pandemii wirusowych i analizie danych.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium