Lambda - kolejna mutacja koronawirusa
110.jpg

Wariant Lambda koronawirusa po raz pierwszy opisano w Peru, w związku z czym początkowo określano go mianem wariantu peruwiańskiego. W połowie czerwca Światowa Organizacja Zdrowia uznała wariant Lambda za tzw. wariant zainteresowania. Obok Lambdy na tej liście znajduje się sześć innych: m.in. Epsilon (wcześniej określany jako kalifornijski), Iota (nowojorski) czy Theta (filipiński). Wszystkie te warianty charakteryzują się łatwością przenoszenia patogenu, a zachorowania przez nie wywołane mają ciężki przebieg.

czytaj całość »
Pandemia Covid-19: kiedy przyjdzie do Polski IV fala koronawirusa?
108.jpg

Prognozy analityków, specjalistów i modele matematyczne nie pozostawiają złudzeń - musimy przygotowywać się na nadejście czwartek fali pandemii Covid-19. Choć większość Polaków licznie korzysta z większego otwarcia granic i zniesienia obostrzeń, wszystko wskazuje na to, że już w drugiej połowie sierpnia ograniczenia znów zaczną być przywracane. Niestety znów czeka nas częstsze sięganie po testy antygenowe wykrywające w organizmie obecność koronawirusa.

czytaj całość »
Delta - nowy wariant koronawirusa. Czy wykryje go test antygenowy?
106.jpg

Po kilkunastu tygodniach względnego spokoju w całej Europie rosną obawy przed kolejną falą zachorowań na Covid-19, czemu towarzyszy wiele pytań: kiedy fala koronawirusa przyjdzie do Polski, czy nowy wariant będzie wykrywany przez test antygenowy i jak wirus zachowywać się będzie wśród osób już zaszczepionych?

czytaj całość »
Ile kosztuje szybki test antygenowy wykrywający koronawirusa?
94.jpg

Szczepienia przeciw COVID-19 nabrały tempa i minister zdrowia szacuje, że do połowy lata wszyscy chętni otrzymają obie dawki szczepienia. Do tego czasu niezaszczepieni muszą się liczyć z ryzykiem zakażenia – wszak dopiero dwie dawki preparatu dają zabezpieczenie przed chorobą Covid-19. A co za tym idzie: każdy niezaszczepiony musi obserwować, czy nie występują u niego objawy covid-19. Wirus nie zniknie przecież z dnia na dzień, choć bardzo byśmy sobie tego życzyli.

czytaj całość »
Covid -19 pod kontrolą. Test na koronawirusa - specjalna oferta dla firm
90.jpg

Choć nie ma jeszcze ustawowego obowiązku przeprowadzania w przedsiębiorstwach testów na koronawirusa, warto w przypadku prowadzenia firmy rozważyć regularne testowanie pracowników pod kątem Covid-19. Wirus Sars-cov-2 wciąż dynamicznie się rozprzestrzenia, a testowanie jest jednym sposobów ograniczania tego procesu.

czytaj całość »
Testy RT-PCR na koronawirusa. Czym się charakteryzują i jak się do nich przygotować?
76.jpg

PCR to badanie oparte na biologii molekularnej. Skrót PCR jest rozwinięciem określenia polymeraze chain reaction, czyli reakcji łańcuchowej polimerazy. Wykonanie testu uzyskuję się po pobraniu próbki materiału do badania z nosa lub nosogardzieli, która następnie poddana jest szczegółowej analizie. Jej efektem ma być potwierdzenie obecności wirusa lub jego brak w organizmie.

czytaj całość »
Test antygenowy najszybszym sposobem zbadania pod kątem Covid-19
68.jpg

Choć liczba zakażeń koronawirusem spada, wciąż istnieją realne obawy przed trzecią falą zachorowań. Oprócz stosowania się do obowiązujących zasad i reżimu sanitarnego, tym, co każdy z nas może zrobić, to test antygenowy na koronawirusa. Pozwala on na błyskawiczną diagnostykę - szybko wykrywać zarażenie wirusem sars-cov-2 i ograniczać rozprzestrzeniania się Covid-19.

czytaj całość »
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoplo.pl