Co to jest test kasetkowy?


Szybki test na COVID-19, IgG/IgM (krew pełna, surowica, osocze) to immunochromatograficzny test do szybkiego, jakościowego i różnicowego wykrywania przeciwciał IgG i IgM na nowatorskich koronawirusach COVID-19 w próbkach ludzkiej pełnej krwi, surowicy lub osoczu. Zapewnia on jedynie wstępny wynik, nie diagnozując ostatecznie obecności koronawirusa. Połączony jednak z wywiadem epidemiologicznym i badaniem temperatury pozwala szybko namierzyć potencjalne źródło zakażeń i niezwłocznie skierować pacjenta na bardziej zaawansowane badanie laboratoryjne.

Test bada wytwarzane w organizmie przeciwciała:

  • Immunoglobuliny IgG, które są wytwarzane przez organizm po 10-14 dniach od kontaktu z koronawirusem COVID-19, skuteczność testu wynosi 95% (Względna czułość: 91,8%, Względna swoistość: 96,4%, Ogólna zgodność: 95,0%)
  • Immunoglobuliny IgM są produkowane tydzień później, a wiarygodność testu na koronawirusa COVID-19 wynosi 96,8% (Względna czułość: 95,7%, Względna swoistość: 97,3%, Ogólna zgodność: 96,8%).

Jak przeprowadzić test? 

Przeprowadzenie testu w całości zajmuje około 15-20 minut. Pamiętać jednak należy, że powinien on być przeprowadzany w warunkach ambulatoryjnych i w asyście odpowiednio przeszkolonej w tym celu osoby.

Po odpakowaniu testu należy zdezynfekować palec i delikatnie nakłuć. Dzięki dołączonej do zestawu pipecie możemy pobrać próbkę krwi do badania. Jedną kroplę należy umieścić w polu S na dołączonej do zestawu testowego kasecie, w polu B należy umieścić dwie krople buforu. Po wykonaniu tych czynności należy odczekać około 10 minut na pokazanie się na kasetce wyniku, który poddać należy interpretacji. Aby zinterpretować wyniki, wystarczy zapoznać się z ulotką umieszczoną w opakowaniu z testem kasetkowym.

Testy kasetkowe

Test na przeciwciała (1szt.) Test na przeciwciała (1szt.)
Producent: TestNaK
Cena: 25,00 zł
zobacz więcej
Testy na przeciwciała (2szt.) (14zł/szt.) Testy na przeciwciała (2szt.) (14zł/szt.)
Producent: TestNaK
Cena: 48,00 zł
zobacz więcej
Testy na przeciwciała (3szt.) (13zł/szt.) Testy na przeciwciała (3szt.) (13zł/szt.)
Producent: TestNaK
Cena: 69,00 zł
zobacz więcej
Testy na przeciwciała (5szt.) (12zł/szt.) Testy na przeciwciała (5szt.) (12zł/szt.)
Producent: TestNaK
Cena: 110,00 zł
zobacz więcej
Testy na przeciwciała (10 szt.) (11zł/szt.) Testy na przeciwciała (10 szt.) (11zł/szt.)
Producent: TestNaK
Cena: 210,00 zł
zobacz więcej
Testy na przeciwciała (25 szt.) (10zł/szt.) Testy na przeciwciała (25 szt.) (10zł/szt.)
Producent: TestNaK
Cena: 475,00 zł
zobacz więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium