
Niniejszy regulamin (dalej: „Regulamin”) określa warunki korzystania ze strony internetowej http://testnakoronawirus.pl, w ramach której prowadzony jest sklep internetowy, w którym można zakupić atestowane testy na obecność korona wirusa oraz maseczki ochronne. Regulamin określa również zasady i warunki dokonywania zakupów w naszym sklepie internetowym, za pośrednictwem ww. strony internetowej, jak również procedurę reklamacyjną.
Właścicielem sklepu internetowego jest spółka CDI Sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (50-125) przy ul. Św. Mikołaja 8-11, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla
Wrocławia-Fabrycznej we Wrocławiu VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS: 0000586626, NIP: 8971816079, REGON: 363022670, kapitał zakładowy w wysokości: 5.000 zł (dalej również: „Spółka”).
W razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości związanych z korzystaniem ze strony internetowej http://testnakoronawirus.pl lub związanych z dokonywaniem zakupów za pośrednictwem tej strony, zachęcamy do kontaktu z nami poprzez wysłanie wiadomości e-mail na adres: biuro@testnakoronawirus.pl lub poprzez skorzystanie z formularza kontaktowego dostępnego pod adresem: http://testnakoronawirus.pl/strona/kontakt.
SPIS TREŚCI:
Definicje.
Opis Strony Internetowej i warunki techniczne korzystania ze Strony Internetowej oraz Sklepu.
Postanowienia ogólne i opis świadczonych Usług.
Warunki zawierania Umów i dokonywania zakupów w Sklepie.
Sposoby płatności i dostawy.
Odpowiedzialność Spółki i procedura reklamacyjna.
Własność intelektualna.
Postanowienia końcowe.
Definicje:
Klient – osoba dokonująca lub zamierzająca dokonać zakupów w Sklepie za pośrednictwem Strony Internetowej, będąca profesjonalnym użytkownikiem w rozumieniu art. 2 pkt 26 ustawy z dnia 20 maja 2010 r. o wyrobach medycznych Dz.U.2020.186 t.j. z dnia 2020.02.06 ze zm.) (dalej: „Ustawa”);
Produkt – rzecz ruchoma dostępna w ofercie Sklepu, będąca przedmiotem Umowy Sprzedaży, w postaci wyrobu medycznego „Szybki test Koronawirus z Wuhan (2019-nCoV, COVID-19) IgG/IgM”;
Sklep – sklep internetowy prowadzony przez Spółkę na Stronie Internetowej, oferujący sprzedaż testów na obecność korona wirusa oraz masek ochronnych;
Strona Internetowa – strona internetowa należąca do Właściciela Sklepu, do której niniejszy Regulamin ma zastosowanie, dostępna pod adresem: http://testnakoronawirus.pl/;
Umowa - umowa sprzedaży Produktu, dostępnego w Sklepie, zawarta pomiędzy Klientem a Spółką za pośrednictwem Strony Internetowej;
Usługa – usługa świadczona drogą elektroniczną przez Spółkę na rzecz Klienta za pośrednictwem Strony Internetowej;
Właściciel Sklepu (zwany również „Spółką”) – CDI Sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (50-125) przy ul. Św. Mikołaja 8-11, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS: 0000586626, NIP: 8971816079, REGON: 363022670, kapitał zakładowy w wysokości: 5.000 zł, będący usługodawcą w myśl art. 2 pkt 6 ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz.U. z 2016 r. poz. 1030).
Opis Strony Internetowej i warunki techniczne korzystania ze Strony Internetowej oraz Sklepu.
W zakresie wszystkich powyższych definicji, odniesienia do liczby mnogiej obejmują również odniesienia do liczby pojedynczej i odwrotnie.
- Strona Internetowa powstała w celu prowadzenia za jej pośrednictwem Sklepu. Została ona wyposażona w mechanizmy umożliwiające dokonywania bezpiecznych zakupów w Sklepie (m.in. bezpieczne mechanizmy SSL), w tym umożliwiające bezpieczne realizowanie płatności bezgotówkowych.
- Spółka zapewnia prawidłowe funkcjonowanie Strony Internetowej dla osób uzyskujących dostęp do systemu za pośrednictwem następujących systemów operacyjnych / przeglądarek: Windows / Chrome 24 lub nowszy, Android / Chrome 69 lub nowszy, iOS / Safari 10 lub nowszy, Windows / Firefox 29 lub nowszy, Windows / Edge 12 lub nowszy, Macintosh / Chrome 24 lub nowszy, Android / Samsung Internet 4 lub nowszy, Windows / Opera 15 lub nowsza, Macintosh / Safari 10 lub nowszy, Windows / Internet Explorer 11 lub nowszy.
- Do dokonywania zakupów w Sklepie niezbędne jest posiadanie przez Klienta: urządzenia końcowego (komputera, tabletu, smartphone'a itp.), dostępu do Internetu oraz poczty elektronicznej, przeglądarki internetowej umożliwiającej wyświetlanie na ekranie komputera lub innego urządzenia końcowego dokumentów hipertekstowych (HTML) powiązanych w sieci Internet przez usługę sieciową z włączonym wykonywaniem Java Script oraz zapisywaniem plików cookie.
Postanowienia ogólne i opis świadczonych Usług.
- Za pośrednictwem Strony Internetowej Spółka świadczy na rzecz Klientów Usługi elektroniczne polegające przede wszystkim na zawieraniu Umów sprzedaży dot. Produktów. Świadczenie Usług elektronicznych na rzecz Klientów odbywa się na warunkach określonych w Regulaminie, a zawarcie Umowy możliwe jest wyłącznie po zaakceptowaniu warunków Regulaminu przez Klienta. Korzystanie ze Sklepu przeznaczone jest dla osób pełnoletnich.
- Akceptacja Regulaminu jest równoznaczna ze złożeniem przez Klienta oświadczenia, iż ma on świadomość, że Produkt jest wyrobem medycznym przeznaczonym wyłącznie dla profesjonalnych użytkowników w rozumieniu art. 2 pkt 26 Ustawy, i że jest on takim użytkownikiem.
- Akceptacja Regulaminu jest jednoznaczna ze złożeniem przez Klienta oświadczenia, że nabywa on Produkt celem dalszej odsprzedaży oraz zobowiązuje się przestrzegać, określonego w art. 10 ust. 2 Ustawy, zakazu dostarczania i udostępniania takich wyrobów medycznych osobom, które nie są profesjonalnymi użytkownikami, z przeznaczeniem do samodzielnego używania.
- Z ważnych powodów, za które uznaje się w szczególności konieczność przeprowadzenia okresowych prac technicznych lub konserwacyjnych, Spółka może co jakiś czas wyłączyć dostęp do Strony Internetowej dla użytkowników. W związku z powyższym, niektóre lub wszystkie funkcjonalności Strony Internetowej mogą być tymczasowo niedostępne, przez czas niezbędny do dokonania przez Spółkę ww. czynności, bez konieczności uprzedniego zawiadamiania o tym fakcie użytkowników.
- Użytkownicy Strony Internetowej mają obowiązek:
1. Korzystania z niej w sposób zgodny z powszechnie obowiązującymi przepisami prawa, zasadami współżycia społecznego oraz dobrymi obyczajami;
2. Powstrzymania się od umieszczania na Stronie Internetowej jakichkolwiek treści o charakterze bezprawnym;
3.powstrzymania się od podejmowania działań, mogących utrudniać korzystanie ze Strony Internetowej przez innych użytkowników lub naruszać ich prywatność; - przestrzegania praw autorskich i praw wynikających z rejestracji wynalazków, patentów, znaków towarowych, wzorów użytkowych i przemysłowych Spółki i innych podmiotów, w odniesieniu do zawartości Strony Internetowej, w tym oferowanych na niej Produktów.
- Ceny Produktów wskazane na Stronie Internetowej nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego, a jedynie informację o możliwości zawarcia Umowy. Cena Produktu uwidoczniona na Stronie Internetowej jest wiążąca w chwili złożenia przez Klienta zamówienia. Cena ta nie ulegnie zmianie niezależnie od zmian cen w Sklepie
Warunki zawierania Umów i dokonywania zakupów w Sklepie. - Zawierając ze Spółką Umowę Klient akceptuje wszelkie postanowienia Regulaminu bez zastrzeżeń. W celu dokonania zakupów w Sklepie Klient nie ma obowiązku posiadania konta w Sklepie.
- W celu zawarcia Umowy Klient zobowiązany jest uruchomić Stronę Internetową Sklepu, dokonać wyboru Produktów, formy płatności i dostawy w oparciu o wyświetlane komunikaty, a następnie potwierdzić zawarcie transakcji poprzez przycisk dostępny na stronie podsumowania zamówienia, gdzie określone będą zamówione Produkty oraz ich łączna cena brutto wraz z opłatami za przesyłkę (dostawę), jak również wybrana forma płatności.
- Klient, zawierając Umowę na zakup Produktów, zobowiązany jest w szczególności do podania swoich prawidłowych danych (w szczególności danych identyfikacyjnych, teleadresowych oraz korespondencyjnych), jak również do podejmowania z rozwagą decyzji co do składania zamówienia w Sklepie, w szczególności w zakresie wyboru Produktu oraz jego ilościZ uwagi na fakt, „Szybki test Koronawirus z Wuhan (2019-nCoV, COVID-19) IgG/IgM, Spółka nie przyjmuje bowiem zwrotów.
- Zawarcie Umowy pomiędzy Spółką a Klientem następuje z chwilą potwierdzenia zawarcia transakcji specjalnym przyciskiem potwierdzającym złożenie zamówienia i wolę uiszczenia związanej z nim płatności przez Klienta.
- Zawarcie Umowy możliwe jest bez ograniczeń terytorialnych na terytorium Polski, chyba że dostawa Produktu w miejsce wskazane przez Klienta jest niemożliwa poprzez podmioty świadczące profesjonalnie usługi dostawy, z którymi współpracuje Spółka, lub Spółka, z uwagi na problemy technicznie uzna, że nie dostarcza Produktów dla podmiotów z określonej lokalizacji / obszaru geograficznego.
Sposoby płatności i dostawy - Spółka umożliwia następujące sposoby płatności: płatność za pośrednictwem elektronicznych serwisów/operatorów płatności (szybki przelew lub przy użyciu danych karty płatniczej), płatność przelewem tradycyjnym na rachunek bankowy Spółki prowadzony w banku Santander, o numerze: 05 1090 2503 0000 0001 4500 7788.
- Klient ma obowiązek dokonać zapłaty za zamówiony Produkt w terminie 2 dni od dnia złożenia zamówienia na dany Produkt - w przeciwnym razie, zamówienie zostanie anulowane. Jako dzień dokonania płatności uznaje się datę uznania rachunku bankowego Spółki.
- Spółka zobowiązana jest do wysłania Produktów w terminie 7 dni roboczych od dnia dokonania płatności przez Klienta. Spółka ma prawo wstrzymać się z wysyłką Produktu do Klienta do momentu zaksięgowania na jej rachunku płatności. W celu przyspieszenia procedury realizacji dostawy Produktu, zalecamy przesłanie potwierdzenia dokonania płatności na adres e-mail Spółki: biuro@testnakoronawirus.pl, w przypadku dokonywania zapłaty przelewem tradycyjnym.
- Spółka umożliwia następujące sposoby dostawy Produktu: za pośrednictwem Poczty Polskiej oraz firmy kurierskiej .
- Koszty dostawy Produktu pokrywa Klient, dokonując zapłaty za dostawę wraz z zapłatą ceny za Produkt na rzecz Spółki. W związku z zawarciem Umowy Spółka wystawi na rzecz Klienta fakturę VAT, obejmującą cenę sprzedaży oraz koszt dostawy, która zostanie Klientowi dostarczony wraz z Produktem.
- Czas realizacji dostawy Produktu zależy od wybranego sposobu dostawy i następuje na warunkach i w czasie określonym w regulaminie konkretnego dostawcy.
- Dokonując dostawy za pośrednictwem Poczty Polskiej lub firmy kurierskiej Spółka odpowiada jedynie za winę w wyborze. W szczególności Spółka nie ponosi odpowiedzialności za niewykonanie lub nienależyte wykonanie usługi pocztowej/kurierskiej, jeżeli tylko powierzyła wykonanie czynności profesjonalnemu podmiotowi.
- Z chwilą wydania przez Spółkę towaru przedstawicielowi firmy kurierskiej lub Poczty Polskiej przechodzą na Klienta korzyści i ciężary związane z towarem oraz niebezpieczeństwo przypadkowej utraty lub uszkodzenia towaru. Spółka w takim wypadku nie ponosi odpowiedzialności za utratę, ubytek lub uszkodzenie towaru powstałe od przyjęcia go do przewozu aż do wydania go Klientowi oraz za opóźnienie w przewozie przesyłki.
- W razie przesłania towaru do Klienta za pośrednictwem firmy kurierskiej lub Poczty Polskiej Klient obowiązany jest zbadać przesyłkę w czasie i w sposób przyjęty przy przesyłkach tego rodzaju. Jeżeli stwierdzi, że w czasie przewozu nastąpił ubytek lub uszkodzenie towaru, obowiązany jest dokonać wszelkich czynności niezbędnych do ustalenia odpowiedzialności firmy kurierskiej lub Poczty Polskiej.
Odpowiedzialność Spółki i procedura reklamacyjna.
- Spółka zobowiązuje się do dostarczenia Klientom Produktów wolnych od wad fizycznych oraz prawnych. W transakcjach, dla których zastosowanie znajduje niniejszy Regulamin, wyłącza się stosowanie art. 556-576 Kodeksu cywilnego dot. rękojmi za wady.
- Odpowiedzialność Spółki za niewykonanie lub nienależyte wykonanie zobowiązania ograniczona zostaje wyłącznie do szkody rzeczywistej, z wyłączeniem utraconych korzyści. Odpowiedzialność Spółki limitowana jest do wysokości ceny towaru zapłaconej przez Klienta na rzecz Spółki.
- W przypadku, gdy producent Produktu objętego Umową zawartą na podstawie Regulaminu udzielił gwarancji na wytwarzane przez siebie wyroby, Klientowi przysługują wszelkie uprawnienia wynikające z oświadczenia gwarancyjnego. Spółka nie udziela gwarancji we własnym zakresie.
- Reklamacje związane ze świadczeniem Usług elektronicznych, należy kierować na adres e-mail: biuro@testnakoronawirus.pl, wraz z dokładnym opisem zgłaszanych nieprawidłowości. Reklamacja taka zostanie przez nas rozpatrzona niezwłocznie, nie później niż w terminie 14 dni. Klient otrzyma odpowiedź w formie wiadomości e-mail, wysłanej na adres, z którego dokonano zgłoszenia reklamacyjnego.
Własność intelektualna.
- Treści, usługi i Produkty zamieszczone na Stronie Internetowej są prawnie chronione na różne sposoby (w zależności od rodzaju chronionego dobra) i korzystają z ochrony m.in. jako: prawa autorskie, znaki towarowe, znaki przemysłowe, patenty czy jako tajemnica przedsiębiorstwa.
- Użytkownik Strony Internetowej ma obowiązek bezwzględnego poszanowania ww. praw własności intelektualnej należących do Spółki i innych podmiotów (m.in. producentów i dostawców Produktów), poprzez niewykorzystywanie w jakikolwiek sposób, bez uzyskania uprzedniej zgody Spółki lub ww. innych podmiotów, wyrażonej na piśmie pod rygorem nieważności jakichkolwiek elementów, wchodzących w zakres zawartości Strony Internetowej. Korzystanie z ww. elementów Strony Internetowej bez ww. uprzedniej, pisemnej zgody może stanowić podstawę do wszczęcia przez Spółkę przeciwko osobie, która w sposób nieuprawniony korzysta z ww. elementów Strony Internetowej, postępowania cywilnego lub karnego, zmierzającego do ochrony praw Spółki.
Postanowienia końcowe.
- Spółka ma prawo do dokonania jednostronnej zmiany Regulaminu w razie wystąpienia następujących ważnych powodów:
- dokonanie zmian organizacyjnych, biznesowych lub prawnych w Spółce;
- zmiana powszechnie obowiązujących przepisów prawa, mająca bezpośredni wpływ na treść Regulaminu;
- dokonanie zmian technicznych i w zakresie funkcjonalności Strony Internetowej, pod warunkiem, że zmiany w Regulaminie mają na celu dostosowanie treści Regulaminu do dokonanych zmian technicznych i w funkcjonalności Strony Internetowej;
- zmiana w zakresie świadczonych usług, w tym wprowadzenie nowych.
Zmiana Regulaminu staje się skuteczna w terminie wskazanym przez Spółkę, nie krótszym niż 14 dni od momentu opublikowania na Stronie Internetowej jego nowej wersji, wraz z informacją o jego zmianie.
Zmiany Regulaminu w zakresie, w jakim odnoszą się do Umów zawartych przed wejściem w życie nowej wersji Regulaminu, nie mają wpływu na warunki i wykonywanie takich Umów.
Aktualna wersja Regulaminu zawsze dostępna jest na Stronie Internetowej pod następującym linkiem: https://testnakoronawirus.pl/strona/regulamin .
- Spółka ma prawo do przeniesienia praw do Strony Internetowej oraz praw i obowiązków wynikających z Umowy na inny podmiot, na co Klienci, akceptując Regulamin, wyrażają zgodę.
- Wszelkie spory mogące wyniknąć na tle wykonywania Umowy, jeżeli nie zostaną rozstrzygnięte polubownie, będą rozpatrywane przez sąd polski według właściwości miejscowej dla siedziby Spółki.
- Niniejszy Regulamin, jak również wszelkie stosunki prawne powstałe na jego podstawie, w tym w szczególności zawarte na jego podstawie Umowy, poddaje się pod prawo polskie i interpretuje na podstawie powszechnie obowiązujących przepisów prawa polskiego. W sprawach nieuregulowanych w Regulaminie ani Umowie, zastosowanie mają w szczególności przepisy Kodeksu Cywilnego, Ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz inne powszechnie obowiązujące przepisy prawa.
- Aktualną Informację na temat przetwarzania przez Spółkę danych osobowych Klientów znajdziecie Państwo w naszej polityce prywatności, która jest dostępna tutaj: https://testnakoronawirus.pl/strona/politykaprywatnosci .
- Administratorem danych osobowych jest CDI Sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (50-125) przy ul. Św. Mikołaja 8-11, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS: 0000586626, NIP: 8971816079, REGON: 363022670, kapitał zakładowy w wysokości: 5.000 zł. (dalej również: „Administrator”).
- Dane osobowe będą przetwarzane w celu zawarcia umowy i/lub realizacji obowiązków wynikających z umowy (art. 6 ust. 1 lit. b RODO) i obejmują w szczególności: dane identyfikacyjne (np. imię i nazwisko, NIP), dane kontaktowe (adres korespondencyjny, adres do doręczeń, numer telefonu, adres e-mail itp.), metadane dotyczące komunikacji (np. data kontaktu) i jej treść. Podanie danych jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu zawarcia lub wykonania umowy.
- W przypadku, gdy przetwarzanie jest niezbędne do wypełnienia obowiązku prawnego ciążącego na Administratorze, np. gdy zgodnie z przepisami podatkowymi lub rachunkowymi Administrator jest zobowiązany do rozliczenia zawartej umowy, podstawę prawną przetwarzania stanowi art. 6 ust. 1 lit. c) RODO. Z kolei, gdy cele przetwarzania wynikają z prawnie uzasadnionych interesów Administratora, np. konieczności ustalenia, dochodzenia lub obrony roszczeń, prowadzenia korespondencji, w tym marketingowej – podstawę prawną przetwarzania stanowi art. 6 ust. 1 lit. f) RODO.
- Do danych osobowych dostęp uzyskują wyłącznie odpowiednio upoważnieni pracownicy, współpracownicy lub doradcy (prawni, podatkowi, księgowi etc.) Administratora, jak również podmioty trzecie współpracujące z Administratorem, np. dostawcy platform do e-mail marketingu, dostawcy usług marketingowych lub podmioty, które świadczą usługi w zakresie wsparcia i obsługi systemów IT, z których korzysta Administrator. Wszystkie ww. podmioty uzyskują dostęp do danych osobowych wyłącznie w zakresie w jakim jest to niezbędne. Administrator może być również zobowiązany do udzielenia określonych informacji, w tym przekazania danych osobowych, organom władzy publicznej, na potrzeby prowadzonych przez nie postępowań.
- Dane osobowe nie są przekazywane do podmiotów spoza Europejskiego Obszaru Gospodarczego ani do organizacji międzynarodowych.
- Administrator będzie przetwarzał dane osobowe przez okres nie dłuższy, niż jest to niezbędne do realizacji poszczególnych celów, dla których są one przetwarzane. Co do zasady, dane osobowe zebrane w celu zawarcia i realizacji umowy przetwarzane są przez okres konieczny do wykonania obowiązków wynikających z tej umowy, chyba że regulacje prawne, w szczególności rachunkowe lub podatkowe, obligują Administratora do przetwarzania danych osobowych przez dłuższy okres i/lub do upływu okresu przedawnienia ewentualnych roszczeń, który wynika z powszechnie obowiązujących przepisów prawa – w zależności od tego, który z ww. okresów jest dłuższy. Wyżej wskazane okresy przetwarzania danych mogą ulec odpowiedniemu, niezbędnemu wydłużeniu, w przypadku roszczeń i postępowań, np. sądowych – o czas trwania tych postępowań oraz ich rozliczenia.
- Osoba, której dotyczą dane osobowe ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo wniesienia sprzeciwu, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem, jak również prawo wniesienia skargi do organu kontroli (Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych).
- W razie jakichkolwiek uwag lub pytań dotyczących przetwarzania danych osobowych, zachęcamy do kontaktu za pomocą wiadomości e-mail: biuro@testnakoronawirus.pl.
Niniejszy Regulamin wchodzi w życie z dniem 17.04.2020 r.